• Aktualności

Targi

/

Targi – tradycyjnie rodzaj wystawy, ekspozycji towarów na arenie międzynarodowej lub krajowej, połączonej ze sprzedażą. Obecnie pojmowane jako wydarzenia targowe – narzędzie marketingu bezpośredniego (twarzą w twarz), służące budowaniu relacji z dotychczasowymi i potencjalnymi kontrahentami. Ekspozycja targowa jest tylko jednym z elementów tworzących targi. Inne elementy wydarzenia targowego to m.in. eventy, matchmaking, konferencje i seminaria. Obserwuje się wysoką specjalizację wydarzeń targowych, koncentrację na określonych sektorach rynku. Coraz wyraźniej następuje także podział na targi typu business-to-business oraz business-to-costumer.

Targi to także określenie na zespół infrastruktury, tj. hal, biur i zaplecza organizacyjnego. Największym kompleksem tego typu w Polsce są Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupiające ponad 50% powierzchni wystawienniczej kraju oraz ponad 60% wystawców krajowych.

Największymi terenami targowymi w Europie dysponują Targi Frankfurt – jest to 578.000 m² powierzchni targowej w halach i na otwartym powietrzu. Na targach frankfurckich wystawia się corocznie ok. 64000 wystawców, a ekspozycje oglądane są przez ponad 4 mln odwiedzających.

Jednymi z największych terenów targowych w Polsce dysponuje Ptak Warsaw Expo - jest to 6 nowoczesnych hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 000 m2 oraz ponad 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej.

Do targów najczęściej są wynajmowane hostessy na targi , przez różne agencje hostessowe  lub agencje reklamowe lub domy mediowe . Dzięki hostessom , można przyciągnąć też uwagę potencjalnych klientów. Hostessy maja za zadanie dobrze sprzedać produkt , zaprezentować tak , aby potencjalny klient był zainteresowany kupnem. Hostessa jest tak jak bym przedstawicielem tej firmy , gdzie wydaje ulotki i zachęca klientów do obejrzenia stoiska. Dlatego też opłaca się wynająć hostessy do wydawania ulotek na targach przez firmy , które wynajmują je przez agencje reklamowe