• Aktualności

Jak zrobić dobre zdjęcia do Kolportażu ?

/

Jak zrobić dobre zdjęcie do kolportażu ?

Jednym z głównych zalet ulotek , gazet itd. , są zdjęcia . Kto w tych czasach nie lubi zdjęć ? Nie tylko treścią się przekazuję informacje dla klientów ale też poprzez zdjęcia , aby pokazać to czego słowa nie opiszą nam .  Dobre zdjęcie do reklamy żeby wyszyły ,trzeba spełnić kilka punktów.

Pierwszy z nich jest to dobre oświetlenie , bez tego zdjęcie wyjdzie za ciemne , niewyraźne , ale tez trzeba na to uważać . Czasem zbyt przesadzone światło może prześwietlić zdjęcie lub tez źle oświetlić pomieszczenie lub osobę .  Nigdy nie używaj flesza, gdy obiekt jest daleko. A najlepiej w ogóle go nie używaj. Jak robisz zdjęcia , jest pewna zasada której się każdy fotograf trzyma jest to o  "złotej godzinie", czyli czasie tuż po wschodzie lub tuż przed zachodem słońca. Pada wtedy charakterystyczne światło o złotym odcieniu. To dobra pora na zdjęcia krajobrazów.

Kolejną zasadą jest bawienie się pespektywą .NP., Stojąc na baczność, rzadko zrobisz ciekawe zdjęcie. Jeśli coś jest na wprost twoich oczu, zrób zdjęcie z dołu. Obiekt urośnie. Albo z góry - wtedy zmaleje, ale pokażesz jego tło i kontekst. W ogóle warto wykorzystywać każdą okazję do zmiany wysokości, z której normalnie robi się zdjęcia. Wykorzystanie skarpy, murka czy schodów do zmiany perspektywy sprawi, że zestaw zdjęć będzie bardziej urozmaicony. Kolejnymi jest komponowanie ujęcia im niej w tle tym lepsze zdjęcie wyjdzie , co za dużo to nie zdrowo . Jest też reguła ,zasad kompozycji trzeba przestrzegać albo je łamać, nigdy lekceważyć.

Dobre oświetleni , idealna kompozycja, idealne ustawienie aparatu , dobra perspektywa, a zdjęcia wyjdą ci idealnie. A kolportaż wzbogaci się pięknymi zdjęciami, które przyciągną klienta do twojej ulotki .