• Aktualności

Dystrybucja ulotek - wynagrodzenie

/

dystrybucja ulotek

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad formą reklamy i jej efektami. Mało, który kalkuluje koszty, weryfikuje jej skuteczność, a co za tym idzie wzrost lub spadek przychodów. 

Dystrybucja ulotek jest jedną z najpopularniejszych form reklamy wśród małych i średnich przedsiębiorców. Liczą się przede wszystkim niskie koszty dotarcia, dostępności i możliwość emisji kampanii na dowolne regiony Polski lub miast. Ulotka reklamowa, to przekaźnik dużej mocy. Kreacja graficzna może zawierać bardzo szczegółowe informacje o ofercie handlowej, promocjach. Dlatego też, wielu handlowców kieruje się zasadą, że lepiej wydać pieniądze na dystrybucję ulotek, niż reklamę w telewizji. 

Jednak, jak każda forma reklamy, tak i kolportaż ulotek ma swoje minusy. Dystrybucja jest ciężka do weryfikacji. Dodatkowo, w 90% jest zależna od pracy ludzi. Kontrole są wyrywkowe i często przeprowadzane w sposób nieprofesjonalny. Mimo, to największym bólem jest fakt, że nawet poważne i duże firmy, zajmujące się dystrybucją, potrafią mijać się z prawdą. To rodzi uzasadnione pretensje. 

Podsumowując, dlatego tak ważne jest precyzyjne przygotowanie, opracowanie media planu i strategii realizacji dystrybucji ulotek.